Badania nad kamertonami

1) Dr. Barbara Hero, podczas badań w Lambdoma Institiute, udowodniła że nasze organy wewnętrzne mają swoje konkretne częstotliwości, czyli balans. By cieszyć się zdrowiem wystarczy byc dostrojonym do wibracji naszych narządów. W momencie, gdy fale dźwiękowe przechodzą przez tkanki, dochodzi do wibracji, która potrafi wzmacniać komórki organizmu i uodparniać go. Dzieje się tak, ponieważ nasze ciało jest w większości zbudowane z wody, a ta bardzo dobrze przenosi fale dźwiękowe.

2) Fabien Maman, kompozytor, muzyk, bioenergoterapeuta był prekursorem medycyny wibracyjnej. Rozwinął on technikę nieinwazyjnego zastosowania dźwięku kamertonów w połączeniu z odpowiednio dobranymi kolorami światła. Te dwa czynniki mają działać na punkty akupunkturowe. Przeprowadził on również wraz z Helene Grimal (biolog z uniwersytetu Gusseau) eksperyment, który pokazał wpływ fali dźwiękowej na komórki organizmu i otaczające je pole energetyczne. Poprzez seryjne „atakowanie” komórki nowotworowej falą dźwiękową, zaczyna ona pękać, tymczasem otaczające ją komórki zdrowe ulegają wzmocnieniu.

3) Naukowcy poczynili obserwację, że w zależności od rodzaju wygenerowanego dźwięku, kształt i barwa komórki zmieniają się na różne sposoby. Na te zmiany mają wpływ takie czynniki jak rodzaj zastosowanej nuty i wysokości jej wibracji. Pierwszym dźwiękiem był ksylofon a następnie wibrofon. Został wyciągnięty wniosek, że istnieje zależność między kształtem i zabarwieniem komórki i siłą jej bipola, a częstotliwością działającej na nią nuty. Hipoteza ta została potwierdzona poprzez obserwację zachowań zdrowych komórek krwi wielu pacjentów. Występowały pewne niewielkie różnice, ale wynikały one z indywidualnego charakteru każdej żywej komórki. Przykładowo, uderzenie w nutę C (256 Hz) powoduje, że komórki się wydłużają, zaś nuta D (288 Hz) wywołuje dość znaczne zmiany w kolorze komórek. Nuta E (320 Hz) sprawia, że komórki stają się bardziej zaokrąglone. A(440 Hz) koloryzuje komórki na różowo. Istnieje również matematyczna zależność pomiędzy częstotliwościami koloru i dźwięku. Obserwowanie zachowań komórek nowotworowych we krwi i ich reakcji na różne fale dźwiękowe z całej skali chromatycznej, wykazały stopniowe dezorganizacje tych komórek w miarę wzrostu częstotliwości niektórych nut, aż do całkowitego ich rozkładu. Publikacja tych obserwacji przyniosła ich autorowi ogromną sławę i uznanie, oraz jednocześnie rozprzestrzeniły zainteresowanie medycyną wibracyjną.

4) J. Sternheimer, znany muzyk i fizyk, uczeń J. Vigier Broglie, odnotował działanie czystego dźwięku na cząsteczki materii, oraz przeprowadzał nad tym zjawiskiem szerokie badania. Wysnuł wniosek, że odpowiednia muzyka i zmniejszenie liczny dysonansów może powodować harmonijne działanie ludzkiego organizmu, a nawet odbudowywać chore i zniszczone komórki w ciele. Idąc za tym , ciało ludzkie to doskonały instrument generujący całe gamy wibracyjne, które tworzą pole bioenergetyczne wokół nas. Nie dziwi więc fakt, że wibracje nas otaczające powodują, że wchodzimy w rezonanse które mogą niszczyć lub uzdrawiać organizm.

5) „Fale dźwiękowe przenikają przez włókna mięśniowe i odblokowują je” prof. Sandro Mandolesi, autor licznych prac i badań nad bólem.

6) Woda ma zdolność przybierania różnych kształtów pod wpływem muzyki tworzonej przez człowieka. Jest to zależne od rodzaju muzyki i stopnia skrystalizowania wody. Harmonijna i spokojna muzyka tworzy harmonijne i uporządkowane kształty, zaś muzyka opierająca się na dysharmonii formuje krople wody w kształty chaotyczne. Autorem tych badań jest japoński uczony, Masaru Emoto. Łatwo jest w tym przypadku wysnuć wniosek, że skoro nasze ciało składa się w większości z wody, każdy dźwięk ma swój określony wpływ na komórki. Dźwięk przekazuje informacje, która rozchodzi się niemal błyskawicznie po całym organizmie.

Facebook