Kliknij aby rozwinąć dane pytanie

Kto może korzystać z zabiegów?
Z zabiegów kamertonowych mogą korzystać: dzieci, młodzież, dorośli i osoby w podeszłym wieku z różnymi problemami zdrowotnymi, zaburzeniami rozwoju, ruchu i uczenia się, chorobami Alzheimera, ostrego i przewlekłego bólu. Ze względu na swoją nieinwazyjność mogą ją stosować również kobiety w ciąży.
Czy są jakiekolwiek przeciwwskazania do stosowania z zabiegów?
Jedynie osoby z rozrusznikami serca muszą powiadomić terapeutę o tym fakcie. W miejscu rozrusznika serca praca z kamertonami wymaga bowiem szczególnej ostrożności.
Gdzie mogę przeprowadzić zabiegi?
Zabiegi przeprowadzane są w gabinecie w Grodzisku Mazowieckim. Istnieje także możliwość przeprowadzenia zabiegów w domu u klienta.
Jakie jest największe błędne przekonanie dotyczące muzykoterapii?
Aby muzykoterapia komórkowa była skuteczna, pacjent nie musi posiadać żadnych szczególnych zdolności muzycznych. Nie ma także jednego szczególnego rodzaju terapii kamertonowego który jest lepszy czy gorszy od innego. Różne jej rodzaje i sposoby mogą być skutecznie oddziaływać na życie pacjenta. Indywidualne potrzeby zdrowotne warunkują jaką terapię najlepiej zastosować.
W czym muzykoterapia może mi pomóc jeżeli jestem zdrowy?
Dzięki zabiegom zdrowe osoby mogą używać terapii kamertonowej jako narzędzia do redukcji stresu. Zarówno bierna jak i aktywna forma ze strony pacjenta (granie samodzielne na instrumentach) może bardzo wyciszyć umysł już po kilku minutach. Muzyka stanowi również duże wsparcie podczas wykonywania ćwiczeń fizycznych i wspiera koncentrację.
Jak wygląda typowa sesja kamertonowa?
Po zanalizowaniu potrzeb i rozmowie na temat stanu zdrowia pacjenta na pierwszym spotkaniu można przystąpić do zabiegu. Pacjent nie musi wykonywać w tym czasie żadnych specjalnych czynności.

Zabieg trwa od 60-90 min jednorazowo.

Jest on zawsze przeprowadzany w ubraniu przy wykorzystaniu profesjonalnego stołu do masażu. Ponieważ każdy jest inny - nie ma czegoś takiego jak typowy przebieg sesji - każde spotkanie jest inne i zależy zawsze od potrzeb pacjenta.
Jakie cechy powinien posiadać dobry muzykoterapeuta?
Dobry muzykoterapeuta to taki który jest w dobrym stanie zdrowia fizycznego i psychicznego, posiada motywację, wytrwałość i dojrzałość niezbędną do terapeutycznej pracy.

Jest rzeczą oczywistą, że terapeuta musi być wrażliwy, opiekuńczy i musi zaakceptować różnice w innych. Tak samo ważne jest aby miał samoświadomość i emocjonalną stabilność potrzebną do wprowadzenia pomocnej relacji z osobami, które mają problemy.

Najlepsi terapeuci są ci, którzy sami uzdrowili dzięki muzyce! To dlatego leczenie jest często zalecane jako podstawowe doświadczenie dla terapeutów, zarówno podczas treningu jak i na różnych etapach ich klinicznej kariery. Muzykoterapeuci powinni stale pracować nad swoim rozwojem i korzystać z dźwięku dla siebie.
Czym są czakry?
Czakry to inaczej ośrodki energrtyczne w ciele, czyli miejsca gdzie krzyżuje się wiele kanałów energetycznych i następuje duże stężenie energii. Ośrodek ten magazunuje i rozprowadza enegrię o właściwych wibracjach na całe ciało. Energia ta jest konieczna do życia. Stymulacja czakr, ich rozwijanie, prowadzi do rozwoju życia duchowego i wyzwolenia.
Więcej na temat czakr znajduje się w zakładce CZAKRY.
Czym są meridiany?
Od tysięcy lat, za sprawą starożytnych plemion chińskich, znane nam są meridiany, czyli kanały energetyczne znajdujące się w naszym ciele. Co prawda przepływ energii przez organizm nie odbywa się poprzez tak ścisło wytyczone arterie jak na przykład krew czy limfa, to powiązany jest ścisło z takimi drogami jak układ nerwowo – naczyniowy, mięśniowy, kostny i pokarmowy. Energię porównać można do strumienia gorącego powietrza lub prądu morskiego.


Medycyna chińska wyszczególnia :
12 meridian głównych,
12 mięśniowo – ścięgnowych,
8 dodatkowych (inaczej cudownych)
kolaterale (rozgałęzienia łączące główne kanały)
mikromeridiany (malutkie kanały, które porównać można do naczyń włosowatych)

Meridiany główne rozlokowane są wzdłuż całego ciała (12 po prawej i 12 po lewej stronie), energia płynie z nich bez przerwy, szczególnie intensywnie w czasie maksimum energetycznego.

Więcej na temat meridianów - znajduje się w zakładce MERIDIANY.
Nie znaleźliście Państwo odpowiedzi na pytanie? Zadajcie je klikając tutaj.

Facebook